Dbanie o siebie cykl warsztatów edukacyjnych i wykładów z ekspertem

Opis projektu

Projekt ma dostarczyć mieszkańcom wiedzy i umiejętności do tego by dbać o swój dobrostan w trakcie pandemii w następującej tematyce:

 

- Jak efektywnie dbać o siebie?

- Jak dbać o siebie gdy opiekuje się innymi?

- Jak zachować pozytywne nastawienie?

- Jak zachować balans w zmieniającym się świecie?

 

W każdym z czterech tematów odbędzie się webinar interaktywny dla grupy 100 osób oraz warsztat dla wybranej grupy chętnych osób, które będą chciały bardziej zagłębić się w temat (max. 15-20 zainteresowanych uczestników).

 

Webinary będą trwać do 1 godz 15 minut, a ostatnich 15 minut będzie poświęconych na pytania od mieszkańców. Warsztaty w mniejszych grupach trwać będą 3,5 godziny z 15 minutową przerwą w środku.

Miejsce:

online

Koszt:

20 000,00 zł

Uzasadnienie:

Pandemia odciska piętno na zdrowiu psychofizycznym mieszkańców Józefowa. Niesie ze sobą na przykład konieczność całodobowej współobecności członków rodzin, którzy pracują i uczą się z domu, często na małej powierzchni. Budzi niepokój i lęk o zdrowie własne oraz bliskich, a także ogromną niepewność co do bliższej i dalszej przyszłości. Trudno jest zachować pozytywne nastawienie gdy jest się wystawionym na niepokój i lęk. Osoby, które dodatkowo opiekują się dziećmi, osobami niepełnosprawnymi lub starszymi są pod szczególną presją. Nigdy wcześniej kompetencje związane z dbaniem o siebie i swoje zdrowie psychofizyczne nie były tak istotne jak dziś. To od nich zależy jakość życia jednostek, rodzin oraz całej józefowskiej społeczności.

 

 

Korzyści z warsztatów:

- rozwój kompetencji w zakresie dbania o dobrostan własny i sowich bliskich

- stworzenie platformy do rozmowy i wymiany doświadczeń

- integracja mieszkańców i budowanie poczucia wspólnoty

- okazanie sobie wyrozumiałości i troski

- wzrost jakości życia mieszkańców oraz ich rodzin