Relaks i redukcja stresu dla mieszkańców Józefowa - zajęcia relaksacyjne z wykorzystaniem technik jogi, ćwiczeń oddechowych, medytacji i dźwięku mis himalajskich oraz gongu

Opis projektu

PROJEKT SKŁADA SIĘ Z DWÓCH CZĘŚCI:

1.ZAJĘCIA RELAKSACYJNE W SALI TRWAJĄCE 1 GODZINĘ 1 RAZ W TYGODNIU W MIESIĄCACH LUTY-CZERWIEC I WRZESIEŃ – GRUDZIEŃ 2022, W GODZINACH POPOŁUDNIOWYCH LUB WIECZORNYCH.

2.ZAJĘCIA „JOGA W PARKU” W MIESIĄCACH LETNICH LIPIEC I SIERPIEŃ , 1 RAZ W TYGODNIU W NIEDZIELĘ GODZ. 10.00-11.30 , NA TRAWNIKU PRZED URZĘDEM MIASTA LUB W RAZIE DESZCZU W SALI NP. HYDROFORNI. ZAJĘCIA JOGI W PARKU ODBYWAŁY SIĘ W JÓZEFOWIE PRZEZ OSTATNIE KILKA LAT I CIESZYŁY SIĘ DUŻYM ZAINTERESOWANIEM MIESZKAŃCÓW. ZAJĘCIA BĘDĄ PROWADZONE PRZEZ INSTRUKTORÓW JOGI MIESZKAJĄCYCH W JÓZEFOWIE. DAJĄ MOŻLIWOŚĆ ZAPOZNANIA SIĘ Z RÓŻNYMI TECHNIKAMI JOGI .

ZAJĘCIA RELAKSACYJNE, DOSTĘPNE DLA WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW BEZ WZGLĘDU NA SPRAWNOŚĆ FIZYCZNĄ, MAJĄ NA CELU PRZEDE WSZYSTKIM OBNIŻENIE POZIOMU STRESU I PRZECIWDZIAŁANIE CHOROBOM CYWILIZACYJNYM. ZAJĘCIA BĘDĄ PROWADZONE PRZEZ INSTRUKTORÓW Z JÓZEFOWA PRZY WYKORZYSTANIU ICH WŁASNEGO SPRZĘTU TAKIEGO JAK: GONGI, MISY TERAPEUTYCZNE, DZWONKI, GŁOŚNIKI. ZASTOSOWANIE RÓŻNYCH TECHNIK POZWALA UCZESTNIKOM NA ZMNIEJSZENIE STRESU, GŁĘBOKĄ RELAKSACJĘ CIAŁA I URUCHOMIENIE PROCESÓW REGENERACJI ORGANIZMU.

JOGA TO AKTYWNOŚĆ, KTÓRA WPŁYWA POZYTYWNIE NA NASZE ZDROWIE: POPRAWIA KRĄŻENIE, SPRAWNOŚĆ RUCHOWĄ I ODPORNOŚĆ NA CHOROBY. POMAGA SIĘ WYCISZYĆ I ZREDUKOWAĆ STRES, DODAJE ENERGII, POBUDZA KREATYWNOŚĆ I POPRAWIA KONCENTRACJĘ. JOGĘ MOŻE PRAKTYKOWAĆ KAŻDY NA MIARĘ SWOICH AKTUALNYCH MOŻLIWOŚCI.

Miejsce:

Józefów, Miejski Ośrodek Kultury oraz trawnik przed Urzędem Miasta

Koszt:

13 300,00 zł

Uzasadnienie:

PROJEKT RELAKS I REDUKCJA STRESU DLA MIESZKAŃCÓW JÓZEFOWA – ZAJĘCIA RELAKSACYJNE Z WYKORZYSTANIEM TECHNIK JOGI, ĆWICZEŃ ODDECHOWYCH, MEDYTACJI I DŹWIĘKU MIS HIMALAJSKICH ORAZ GONGU MA NA CELU POPRAWĘ ZDROWIA MIESZKAŃCÓW JÓZEFOWA.

JEST TO SZCZEGÓLNIE WAŻNE W OKRESIE ZWIĘKSZONEGO STRESU SPOWODOWANEGO IZOLACJĄ I INNYMI WYZWANIAMI WYNIKAJĄCYMI Z PANDEMII. DŁUGOTERMINOWA PROFILAKTYKA PRZY POMOCY ZNANYCH OD STULECI TECHNIK BĘDZIE MIAŁA DOBROCZYNNY WPŁYW NA ZDROWIE FIZYCZNE I PSYCHICZNE UCZESTNIKÓW, A TAKŻE OSÓB Z ICH OTOCZENIA. PROPONOWANE TECHNIKI SĄ TEŻ UZNANYMI METODAMI ZAPOBIEGANIA I TERAPII CHORÓB CYWILIZACYJNYCH POWSZECHNIE OBECNYCH W SPOŁECZEŃSTWIE , JAK BÓLE I ZWYRODNIENIA KRĘGOSŁUPA I STAWÓW, NADCIŚNIENIE, OTYŁOŚĆ, CUKRZYCA, CHOROBY SERCA, DEPRESJA I INNE ZABURZENIA NASTROJU.


W JÓZEFOWIE JEST KILKORO AKTYWNYCH INSTRUKTORÓW JOGI, PROWADZĄCYCH TEŻ ZAJĘCIA Z INNYCH TECHNIK RELAKSACYJNYCH JAK : RELAKS W DŹWIĘKACH MIS I GONGÓW, PRAKTYKI ODDECHOWE, MEDYTACJA, MINDFULNESS. OSOBY TE OD KLIKU LAT DZIELĄ SIĘ SWOJĄ WIEDZĄ Z MIESZKAŃCAMI W RAMACH „JOGI W PARKU” I Z RADOŚCIĄ UDOSTĘPNIĄ TE PIĘKNE I POMOCNE TECHNIKI WIĘKSZEJ LICZBIE JÓZEFOWIAN PRZEZ CAŁY ROK.