Strefa Teqball- aktywność dla każdego

Opis projektu

Strefa Teqball – plac że sztuczną nawierzchnią ( umożliwiająca odbijanie się piłki np syntetyczna trawa) o wymiarach 12 na 14 metrów, dwa stoły Teqball One, piłkochwyty 12 m.b. o wysokości min.2,5 m. ( umieszczone z jednej strony placu oddzielające od parkingu).

Miejsce:

Józefów, tereny sportowo- rekreacyjne ICSiR, ul. Dolna 19, obok boiska do siatkówki plażowej.

Koszt:

92 870,00 zł

Uzasadnienie:

Stół Teqball to wielofunkcyjny sprzęt sportowy, fani różnych dyscyplin sportowych znajdą coś dla siebie. Teqball poprzez swój nowoczesny wygląd przyciąga nie tylko dzieci i młodzież, ale również dorosłych. Jest to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Stół jest również przystosowany dla osób niepełnosprawnych.


 


 Stół do Teqball jest wielofunkcyjny i pozwala na uprawianie aż 5 różnych dyscyplin sportowych w jednym miejscu. Sporty jakie można uprawiać na stole Teqball to:


 - Teqball (siatkonoga)


 - Teqvoly (siatkówka)


 - Qatch (piłka ręczna)


 - Teqpong (tenis stołowy)


 - Teqis (odmiana tenisa stołowego)


 


Powstanie strefy Teqball uzupełni istniejącą bazę sportowo-rekreacyjną oraz ofertę sportową dla mieszkańców Józefowa . Takie miejsce pozwoli nie tylko na szlifowanie technicznych umiejętności, ale także na rodzinne spędzenie wolnego czasu oddając się aktywności fizycznej w urokliwym zakątku Józefowa. 


Wszyscy mieszkańcy Józefowa będą mogli korzystać ze strefy Teqball i zaprzyjaźnić się z nową formą aktywności fizycznej. Teqball to statystycznie najszybciej rozwijający się sport na świecie. Zakrzywione stoły do uprawiania tej dyscypliny obecne są już w 100 krajach. Odbywające się corocznie Mistrzostwa Świata cieszą się coraz większym zainteresowaniem kibiców oraz ogólnoświatowych mediów. Światowymi ambasadorami sportu są tacy piłkarze jak Carles Puyol, Luis Figo czy Ronaldinho