Kino pod gwiazdami

Opis projektu

W ostatnich latach kina plenerowe zyskały dużą popularność. Projekt zakłada organizację kina letniego dla wszystkich mieszkańców miasta. Projekcje wyświetlane w kinie będą zarówno dla dzieci i młodzieży, jak również dla dorosłych i seniorów. Projekt jest skierowany do każdego mieszkańca, bez względu na wiek czy status społeczny. Każdy znajdzie coś dla siebie aby w miłym towarzystwie spędzić ciekawe popołudnie czy wieczór.


Scena zewnętrzna MOK jest idealnym miejscem na realizację projektu, ze względu na jej infrastrukturę, dostępność oraz otaczającą ją przestrzeń. Scena znajduje się w centrum miasta, naokoło usytuowane są parkingi, w pobliżu jest toaleta.

Projekt zakłada przygotowanie sceny z wielkim ekranem oraz leżakami dla odwiedzających. Miejsce:

Józefów, scena zewnętrzna Miejskiego Ośrodka Kultury

Koszt:

26 000,00 zł

Uzasadnienie:

Celem projektu jest popularyzacja kultury poprzez plenerowe pokazy filmowe. Jego realizacja pozytywnie wpłynie na uatrakcyjnienie form spędzania wolnego czasu a także na integrację i aktywizację mieszkańców miasta tak bardzo potrzebną w obecnych czasach.

Realizacja projektu jest przewidziana na okres letni, wakacyjny w którym często zastanawiamy się jak ciekawie spędzić czas. Letnie kino, którego obecnie na terenie miasta nie ma, będzie doskonałą formą zagospodarowania wolnego czasu w letnie popołudnia i wieczory.

Dodatkowym autem kina pod gwiazdami będzie jego dostępność dla osób z różnymi niepełnosprawnościami.