Organizacja punktu międzysąsiedzkiej wymiany roślin ogrodowych i doniczkowych oraz akcesoriów do roślin

Opis projektu

Projekt obejmuje zakup 2 wózków kilkupoziomowych do transportowania i przechowywania roślin. Zakupione wózki winny być wyposażone w solidne kółka umożliwiające transport roślin po różnej, czasem nierównej powierzchni.

Punkt dla roślin działałby od wiosny do jesieni przy Integracyjnym Centrum Sportu i Rekreacji w ich godzinach pracy.Miejsce:

Józefów, Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji im. Stanisława Kruszewskiego

Koszt:

4 000,00 zł

Uzasadnienie:

Chyba prawie każdy mieszkaniec naszego pięknego Józefowa posiada w domu lub ogrodzie rośliny, które szybko się rozrastają lub które w wyniku pielęgnacji trzeba przycinać lub przerywać, a ich części nadają się do ukorzenienia lub od razu do posadzenia.

Wydawałoby się, że są to jedynie odpady jednak takie rośliny (sadzonki, szczepki, kłącza, cebule) śmiało można posadzić zarówno w przestrzeni miejskiej jak i w ogrodach innych mieszkańców.

Często spotykamy się z opinią, że ludzie „nie mają ręki do roślin doniczkowych”. Może to prawda, a być może brak cierpliwości i umiejętności opieki nad nimi, dlatego osoby którym „nie po drodze” z roślinami doniczkowymi będą mogły przynieść taką roślinę do punktu, a być może ona w innych rękach odżyje i upiększy przestrzeń domową. Taki projekt wpisuje się doskonale w działającą już akcję #NieNaMarne.

Dostarczone do punktu rośliny (zarówno ogrodowe jaki i doniczkowe) winny być opisane co do gatunku oraz ewentualnego problemu, jaki miał z nimi poprzedni właściciel.