Darmowa Zumba® Fitness w Józefowie

Opis projektu

Zumba® Fitness to innowacyjne połączenie tańca i fitnessu. To świetna zabawa i setki spalonych kalorii. Proste kroki może powtórzyć każdy i bawić się przy muzyce z całego świata. Zumba dba o kondycję i wprawia w dobry nastrój. Łączy kroki tańców latynoamerykańskich, takich jak merengue, salsa, reggaeton, taniec brzucha, flamenco z ruchem typowym dla treningu fitness. Jest to także dobra metoda, aby zrzucić zbędne kilogramy.


Cotygodniowe zajęcia Zumba® Fitness będą się odbywały w jeden, stały dzień tygodnia w godzinach wieczornych (35 zajęć w roku) i trwały 1,5 godziny. Zorganizowanie ich na dużej hali sportowej będzie możliwe przy wykorzystaniu profesjonalnych podestów scenicznych o wysokości minimum 140 cm, odpowiedniego nagłośnienia zdolnego nagłośnić halę sportową oraz oświetlenia sceny i ludzi. Prowadzone będą przez licencjonowanego instruktora Zumba Fitness. Wstęp na zajęcia będzie bezpłatny i nie będzie wymagał wcześniejszej rejestracji. Uczestnicy będą informowani o zajęciach przez portal społecznościowy Facebook.

Miasto Józefów zapewnia dużą salę gimnastyczną (najbardziej preferowana to hala sportowa Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie), raz w tygodniu na zajęcia trwające 90 minut wraz z dostępem do szatni/łazienek/toalet dla uczestników zajęć. Sala powinna być również dostępna 1h przed i 1 h po zajęciach, celem przygotowania sceny do prezentacji choreografii oraz podłączenia sprzętu muzycznego.


Festiwale Zumba® Fitness będą się odbywały w zaplanowanych wcześniej terminach weekendowych, w sobotę lub niedzielę w godzinach popołudniowo-wieczornych. Z powodu większej ilości instruktorów, którzy tańczą na scenie, na takim festiwalu jest konieczność jej powiększenia oraz zastosowania profesjonalnych kratownic, na których zawieszane są światła i elementy nagłośnienia. Tworzy to niepowtarzalny klimat, w którym każdy może poczuć się jak na prawdziwej tanecznej imprezie. Taki długi maraton zumby to także dobra okazja żeby sprawdzić swoją wytrzymałość fizyczną, chociaż oczywiście każdy uczestnik tak samo jak w przypadku cotygodniowych zajęć może sobie robić przerwy dostosowane do własnej kondycji.

Tak samo jak w przypadku zajęć cotygodniowych miasto musi zapewnić halę sportową na czas trwania festiwalu, jak również przed i po, aby organizatorzy mogli rozstawić powiększoną scenę i wszystkie jej elementy, a po zakończeniu wydarzenia je posprzątać. Również powinny być dostępne szatnie i toalety dla uczestników zajęć i przybyłych na wydarzenie instruktorów. Wstęp na festiwale będzie bezpłatny i nie będzie wymagał wcześniejszej rejestracji. Uczestnicy będą informowani o wydarzeniach przez portal społecznościowy Facebook.

Miejsce:

Józefów, hala sportowa Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji im. Stanisława Kruszewskiego

Koszt:

50 500,00 zł

Uzasadnienie:

Cotygodniowe zajęcia Zumba® Fitness odpowiadają na potrzeby mieszkańców Józefowa dotyczące ruchu, sprawności fizycznej i prowadzenia zdrowego stylu życia. Poza poprawą samopoczucia i sprawności fizycznej mają korzystny wpływ na nastrój i obniżenie stresu. Zajęcia sprzyjają nawiązywaniu nowych znajomości i tworzą wśród uczestników poczucie wspólnoty powodując dodatkową motywację do uprawiania sportu jaką jest przebywanie w grupie znajomych.

Osobiście uczęszczam na takie zajęcia organizowane w różnych dzielnicach Warszawy i w mojej ocenie ich idea jest świetnym pomysłem dla mieszkańców Józefowa. Wpisuje się nie tylko w bieżące trendy, ale również w ideę szerzenia zdrowego trybu życia. Zumba® Fitness to popularna aktywność sportowa. Jest to stosunkowo młoda dyscyplina sportu (zajęcia odbywają się w Polsce od 12 lat), jednak stale i dynamicznie zwiększająca swoją popularność. Wyjątkowo ważne jest, że to bardzo bezpieczna dla zdrowia forma aktywności ruchowej, dlatego uczestniczyć może w nich każdy, niezależnie od wieku.